Чорноземи Полтавщини за секретним планом вивозитимуть до… Катару?

Народний депутат України Олексій Мушак на своїй сторінці у Фейсбук повідомив сенсаційну новину:

“Доха (столиця Катару), налякана недавньою продовольчою блокадою з боку арабських країн, зробила висновки. Єдиний можливий спосіб захистити себе в майбутньому – це зробити свій аграрний оазис. Для цього вибрано провінцію Баладіят Еш-Шамаль з території в 902 кв. км. Оскільки в Катарі нема води необхідної для землеробства, то будуть побудовані гігантські опріснювачі на березі Перської затоки. Залишилося лише одне питання – де взяти родючу землю?

Відповідь очевидна. В Україні. Катарські інвестори планують скупити святу українську землю. А далі вивезти її до себе. За грошима питання не стане. Усього для покриття провінції Еш-Шамаль 40-сантиметровим родючим шаром необхідно 500 млн тонн українського чорнозему.

Поки що є проблема з логістикою. Найбільший стивідор України компанія ТІС може перевалювати лише 21,6 млн тонн на рік. Це за умови відмови від перевалки зерна, руди, вугілля, хімдобрив. А це значить 20 років очікувати. Плюс “Укрзалізниця” в занепаді. Недостатньо вагонів для ґрунту, колії також вже зношені.

Але ніщо не зможе зупинити катарських інвесторів, коли вони бачать український чорнозем. У порту Південний активно йдуть днопоглиблювальні роботи, щоб для вивозу національного багатства могли заходити великі судна. Повним ходом реалізуються плани по розвитку річного транспорту. Таким чином з Чорнобаївського району Черкаської області можна буде на баржах спускати “чорне золото України”. З Полтавщини будуть вивозити вагонами. Саме задля цього скоро в три зміни буде працювати Крюківський вагонобудівний завод у Кременчуці. Поки що залишається незакритим питання логістики з Вінниччини та Хмельницької області. Цим регіонам України обезземелення загрожує менше, але ризики все ще високі.

Саме не вирішення питання логістики з цих двох областей обумовили зміну позиції МВФ по земельному питанню. Відтермінування реформи, на що погодилися у Вашингтоні, буде використано для доопрацювання плану.

Лише перевезення землі обійдеться катарцям в 5 млрд доларів – за ці кошти можна б було скупити всі українські аграрні компанії з ТОП-10. Але навіщо заморочувати себе купівлею працюючого бізнесу? Краще українського чорнозему нічого немає! Цей секретний план був схвалений еміром Катару Тамімом бін Хамад Аль Тані позаминулого тижня. Знаючи любов до грошей деяких можновладців України, нема сумнівів, що він буде виконаний до останньої крапки”.