Хто з полтавців відсвяткує перепризначення… субсидії?

362 тисячам сімей на Полтавщині перепризначать субсидії. 64% від загальної кількості сімей області в опалювальний період 2016/17 року отримували житлові субсидії. Цього року для надання житлових субсидій затверджено 2342,7 млн грн, уже нараховано – на 2400,3 млн грн, а профінансовано – 2102,0 млн грн. Кредиторська заборгованість становить – 1651,7 млн грн. Про це повідомила директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Людмила Корнієнко.

Орієнтовна потреба у виділенні додаткових коштів з Державного бюджету становить 3,3 млрд грн. Нормами чинного законодавства вперше передбачено перепризначення субсидій із травня всім одержувачам на наступний дванадцятимісячний термін без звернення громадян.

На Полтавщині субсидії необхідно перепризначити 362 тисячам сімей. Постановою Кабміну впроваджено оновлену Програму житлових субсидій, яка вводить в дію новий механізм обрахування – передбачено врахування доходу за чотири квартали, зокрема й І кварталу 2017 року. Враховуючи значний об’єм роботи, процес перепризначення субсидій на Полтавщині планують завершити до 25 липня. Відповідний графік розробили в Департаменті соцзахисту населення облдержадміністрації та встановили щотижневий моніторинг його виконання. За словами Людмили Корнієнко, станом на 5 липня перепризначення субсидій уже провели для 181,7 тис. сімей, що становить 50% від загальної кількості одержувачів.

“З 1 травня внесеними змінами передбачено, що субсидія на наступний строк не призначається в разі отримання від організацій-надавачів ЖКП інформації про наявну прострочену понад 2 місяці заборгованість з оплати послуг. Тому, з метою упередження соціальної напруги, запроваджено системний комплекс заходів щодо адресного відпрацювання із кожним боржником питання погашення заборгованості або укладання договору про її реструктуризацію. Уперше з 1 травня 2017 року передбачена виплата одержувачам субсидій у грошовому еквіваленті вартості зекономлених 100 куб. метрів природного газу або 150 кВт електроенергії для індивідуального опалення. Згідно із списками, такі виплати в області необхідно провести 87,3 тис. отримувачам субсидій на суму 52,9 млн грн”, – повідомила Людмила Корнієнко.

На Полтавщині налічується вже 375 тисяч сімей, які через бідність не можуть сплачувати в повному обсязі комунальні послуги. Хоча торік таких сімей було 279 тисяч, а у 2015 році – 63,9 тисячі. Середній розмір субсидії в регіоні у період опалювального сезону становив 2000 гривень, сказано в повідомленні прес-служби Полтавської облдержадміністрації. Проте субсидії не перепризначатимуть тим полтавцям, які мають двомісячний і більше борг із оплати комунальних послуг. Нині на Полтавщині таких сімей – 115 тисяч. Виявилося, що борг за комунальні послуги в сумі до 300 гривень мають 60% сімей. Суттєву заборгованість мають лише 8% сімей – їм і не перепризначили субсидії. Але якщо родина погасить борг у двомісячний строк, субсидію призначать, починаючи з 1 травня.