На Полтавщині партійні структури отримували внески від іноземців?

Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) ініціювало судові розгляди в понад ста справах щодо порушень при подачі політичними партіями фінансових звітів. Загальна сума штрафів та конфіскацій склала майже 1,3 мільйона гривень. Такими є результати аналізу Громадянської мережі ОПОРА рішень із судового реєстру, що стосуються фінансових звітів політичних партій. Популярним видом правопорушень, який став приводом для судових розглядів, було порушення строків подання фінансових звітів. Такі справи завершилися для політичних партій штрафами керівництву в розмірі 5100 гривень. На таку ж суму штрафували за порушення змісту та форми фінансового звіту, за внески з порушенням, за прийняття внесків у готівковій формі…

НАЗК під час аналізу фінансових звітів виявило, що партія отримувала внески від юридичних осіб, кінцевими бенефіціарами яких були іноземці. Агентство ініціювало серію судових позовів. Тільки частина з них закінчилася штрафами та конфіскацією внесків. Про це у звіті говориться у розділі -“Внески від юридичних осіб з бенефіціарами – іноземцями”. Ось що тут говориться (цитуємо дослівно):

“Цей випадок стосується Аграрної партії України. Так, НАЗК під час аналізу фінансових звітів виявило, що партія отримувала внески від юридичних осіб, кінцевими бенефіціарами яких були іноземці. Агентство ініціювало серію судових позовів. Тільки частина з них закінчилася штрафами та конфіскацією внесків.

Один з епізодів стосувався внесків, здійснених на користь Полтавської обласної організації. А саме внесків від ТОВ “АГРОФІРМА “ІМ. ДОВЖЕНКА”, ТОВ “АГРОФІРМА “ДОБРОБУТ” та ТОВ “ІНВЕСТИЦІЙНО-ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ “ПОЛТАВАЗЕРНОПРОДУКТ”. НАЗК позивалося і до юридичних осіб – донорів, і до керівника Полтавської обласної організації. Результати в Полтавській області виглядають наступним чином:

ТОВ “АГРОФІРМА “ІМ. ДОВЖЕНКА” (порушення здійснення внеску політичній партії) – суд визнав вину керівника юридичної особи, проте провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності постановив закрити у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення в обох випадках.

ТОВ “АГРОФІРМА “ДОБРОБУТ” та ТОВ “ІНВЕСТИЦІЙНО-ПРОМИСЛОВА КОМПАНІЯ “ПОЛТАВАЗЕРНОПРОДУКТ” (порушення здійснення внеску політичній партії) – суд закрив обидва провадження у зв’язку з відсутністю в діях керівників – юридичних осіб складу адміністративного правопорушення.

Керівництво Полтавської обласної організації партії (порушення порядку отримання внеску на підтримання політичної партії) – суд визнав вину керівника обласної партійної організації, проте провадження у справі про притягнення до адміністративної відповідальності постановив закрити у зв’язку із закінченням строків накладення адміністративного стягнення в обох випадках.

Слід зауважити, що по відношенню до всіх трьох згадуваних юридичних осіб суд не заперечував факт того, що кінцевими бенефіціарами в них є іноземці”.

Те, що велику кількість українських політичних партій оштрафували на 1,3 млн грн, для наших політиків – капля в морі. Адже відомо, що незабаром деякі партії офіційно отримають з державного бюджету України майже мільярд гривень на свою політичну діяльність.

Ігор ЧЕРЧАТИЙ, “Полтавська думка”.