На родючих чорноземах Полтавщини можуть з’явитися працелюбні іранці?

Іран та Україна зацікавлені у створенні спільних сільськогосподарських підприємств, про це йшлося в ході зустрічі керівництва Торгово-промислової палати з делегацією Ісламської Республіки Іран на чолі з головою Комісії сільського господарства, води та навколишнього середовища ТПП провінції Ісфаган.

Члени делегації зацікавлені у веденні екстериторіального сільського господарства, тобто в оренді сільськогосподарських угідь для вирощування пшениці, кукурудзи, сої, рапсу та інших продуктів. Крім того, іранська сторона не проти купувати готову продукцію. Початкові цифри оренди – 5 тис. га. Амбіційний проект покликаний забезпечити ринок країн Перської затоки із високою потребою в продуктах сільського господарства. Сторони обговорили можливість викуповувати готові сільгоспкомпанії та створювати спільні підприємства з українськими партнерами. В Україні нині зареєстровано 40 компаній з іранським капіталом. У загальному експорт із України до Ісламської Республіки Іран сільськогосподарської та харчової продукції перевищує 60%. Наразі Іран є активним імпортером українських зернових, які в структурі експорту значно переважають іншу продукцію. Україна, як один із світових лідерів за експортом соняшникового насіння та олії, курятини, може запропонувати розширення експорту цукру, крохмалю.

У наших земляків виникає питання: “Скільки гектарів із тих українських 5 тисяч га буде орендуватися на Полтавщині?” Можливо, хтось із наших містечкових “феодалів” на Полтавщині уже почав лагідно стелитися перед іноземними інвестиціями, ставши рачки, беручи приклад і відповідну “позу” чиновників більшого рангу – перед очікуванням іноземних мільярдних вливань?