Полтава – в епіцентрі української журналістики!

11 листопада в Полтаві відбулася унікальна для України подія – на вулиці, яка носить ім’я журналіста Петра Лідова, відкрили меморіальну дошку журналісту Олександру Кулику.

Це стало можливим завдяки активності самих полтавців, представників організаційного комітету з вшанування пам’яті Олександра Кулика, підтримці ініціативи представниками полтавської влади. Цікаво, що сам оргкомітет було створено лише після того, як на адресу газети “Полтавська думка”, багаторічним редактором якої був Олександр Кулик, почали надходити безліч звернень громадських організацій з приводу ініціювання вшанування пам’яті Олександра Кулика.

У дощову погоду 11 листопада в Полтаві перед будинком №7 по вулиці Лідова зібралися полтавці, щоб долучитися до відкриття меморіальної дошки Олександру Кулику – журналісту, правозахиснику, колишньому депутату Полтавської міської ради та народному депутату України ІІІ скликання. Відкрили меморіальну дошку великому полтавцеві його рідні брат і сестра Володимир Кулик і Лідія Солодовник, вдова Олександра Кулика Віта Олексіївна та автор меморіальної дошки, благодійник, член Ради підприємців міста Полтави Вадим Голобородов, голова громадського комітету з увічнення пам’яті Олександра Кулика Людмила Зубенко. Чин освячення меморіальної дошки знаному видавцеві й поборнику права звершили ієреї Української Автокефальної Православної Церкви – голова паломницько-місіонерського відділу Харківсько-Полтавської єпархії Олександр Горай та Олег Авраменко.

Під час відкриття меморіальної дошки земляки добрими словами згадували Олександра Васильовича, діяльність якого у прямому сенсі змінювала долі інших людей. Він був цілеспрямованим борцем за справедливість, людяність, за чесні вибори, за чесний і прозорий бюджет. Іншими словами, за те, до чого ще прагне українське суспільство. Під час відкриття меморіальної дошки народний депутат України Юрій Бублик наголосив, що Олександр Кулик був його “політичним вчителем”, який заряджав кожного однодумця величезним оптимізмом, тож немає нічого дивного, що тепер величезна кількість полтавців з великою повагою згадують великого патріота України.

Відкриття меморіальної дошки Олександру Кулику, якого вже рік немає серед нас, перетворилося на своєрідну точку відліку початку подальшого процесу вшанування його пам’яті. Для багатьох учасників заходу стало справжньою дивиною, що “затверджений” сценарій вийшов за рамки, коли полтавці, навіть без їхнього представлення, під меморіальною дошкою починали виконувати пісні і декламувати власні вірші, які вони присвятили Олександру Кулику.

На церемонії відкриття меморіальної дошки були присутні члени Полтавського обласного відділення Національної спілки журналістів України, керівник якого Євген Лопушинський офіційно повідомив, що настав час організувати на Полтавщині журналістський конкурс імені Олександра Кулика – на краще журналістське розслідування. Саме в журналістських розслідуваннях Олександр Кулик став найвідомішим в Україні, здобуваючи журналістські відзнаки у міжнародних конкурсах журналістів-розслідувачів.

А як він декламував вірші Василя Симоненка та інших видатних українських поетів! Тож черговою точкою відліку вшанування його творчості можуть стати “Куликівські читання”, які будуть проходити на високому пагорбі в його рідному селі Петрівка Полтавського району.

Напевно, найбільше наших земляків вразило таке висловлювання під час відкриття меморіальної дошки: “Олександр Кулик – по-справжньому великий українець, він уже став не лише частиною невмирущої історії України, а часткою мого серця”.