Продаж держпідприємств сільськогосподарського призначення – це державна зрада

На сесії Верховної Ради озвучили інформацію про продаж держпідприємств сільськогосподарського призначення. Це держпідприємства, які у своєму активі мають тисячі гектарів орних земель.

Що стоїть за ініціативою продати такі сільгосппідприємства, говорить голова Асоціації фермерів і приватних землевласників “Відродження Полтавщини” Віктор Галич:

– Серед держпідприємств, що займаються сільськогосподарським виробництвом, зокрема, і Дібрівський кінний завод, що на Миргородщині. У нашому Миргородському районі є два держпідприємства, які вирощують пшеницю, займаються свинарством, птахівництвом, конярством із замкнутим циклом виробництва і мають близько 10 тисяч гектарів землі, – каже Віктор Анатолійович. – Ви думаєте, хтось через приватизацію хоче розвинути те ж свинарство чи подвоїти поголів’я корів? Ні! Тих, хто під час мораторію на продаж землі в Україні хоче через парламент проштовхнути закон про продаж таких держпідприємств, зазіхають на ласі шматки землі за копійки. Лише земля і нічого більше таких ділків не цікавить,- переконаний Віктор Галич.

Відомий громадський діяч обурений тим, що автори ідеї продажу землі держпідприємств навіть не заїкаються про виділення земельних паїв селянам, котрі все життя пропрацювали на таких підприємствах. Спритники з кількох олігархічних груп просто хочуть вкрасти землю, прикриваючись приватизацією. А розмови про необхідність наповнення бюджету – то байки для легковірних.

– У країнах Європи, в США не менше 25 % підприємств знаходиться у державній власності, – наголошує Віктор Галич. – А в Україні лише 8% підприємств належать державі. Хочуть приватизувати “Артемсіль” і “Укрспирт”. Хоча в усі часи на сіль, на спирт була державна монополія. А у нас це хочуть за безцінь продати “своїм” людям. Цього ніяк не можна допустити! Недарма ж Петро Порошенко не продає свій бізнес, бо каже, що в нинішній економічній ситуації це не вигідно, а державне, виходить, можна…

Розмовляла Людмила СТЕЛЬМАХ, президент Полтавського обласного медіа-клубу.