Революція Гідності призвела до… “глибини бідності”

Кабінет Міністрів України розробив методику визначення… “глибини” бідності українців, – про це йдеться у спільному наказі Мінсоцполітики, Мінекономрозвитку, Мінфіну, Держкомстату. Методика розроблена на виконання стратегії подолання бідності.

Документ передбачає визначення 3 груп критеріїв оцінки бідності.

І група (основні монетарні критерії бідності): сукупні еквівалентні витрати особи нижчі ніж 75% медіанного рівня середньодушових еквівалентних сукупних витрат; сукупні еквівалентні витрати особи нижчі від фактичного (розрахункового) прожиткового мінімуму в середньому на душу населення; загальні еквівалентні доходи особи нижчі ніж фактичний прожитковий мінімум в середньому на душу населення; загальні еквівалентні доходи особи нижчі від законодавчо встановленого прожиткового мінімуму в розрахунку на місяць у середньому на одну людину. Для основних монетарних критеріїв бідності розраховуються наступні показники: сукупний дефіцит доходу бідного населення; середній дефіцит доходу бідного населення; глибина бідності.

ІІ група (інші монетарні критерії бідності): еквівалентні витрати особи нижчі за межу бідності, визначену Організацією об’єднаних націй (ООН для країн Центральної та Східної Європи як гривневий еквівалент 5,05 доларів згідно з паритетом купівельної спроможності; середньодушові еквівалентні доходи особи нижчі ніж 60% медіанного рівня середньодушових еквівалентних доходів за шкалою еквівалентності Європейського Союзу.

ІІІ група (немонетарний критерій бідності): наявність в домогосподарствах через брак коштів 4 з 9 ознак депривації (скорочення або повне позбавлення можливості задовольняти основні потреби).

Українці шоковані! Це ж до якої “глибини дурості” треба впасти владі, представники якої повсідалися у чиновницькі кріслі на хвилі Революції Гідності. Після Революції Гідності пройшло вже три роки. Вочевидь, до гідності ми не наблизилися, натомість “гідні чиновники” починають визначати нашу “глибину бідності”.

Читачі “Полтавської думки” звернули увагу, що газета останнім часом все частіше друкує думки українських експертів про… ймовірність чергового Майдану. Позиція відомих експертів абсолютно не суперечить законам діалектики: якщо колишня Революція Гідності призвела до “глибини бідності”, то в недалекому майбутньому “Революція Бідності” обов’язково призведе до “Висоти Гідності”.

В Україні – корупція, війна, бідність… А народні депутати (у парламентсько-президентській республіці) перетворилися на туристичних шалав і відпочивають на островах різних океанів світу. Ось приклад лише одного дня, на який звернули увагу політичні оглядачі в багатьох країнах, про що повідомив український сайт Цензор.нет.

26 липня 2017 року. Україна. Гібридна війна з Росією. Народні депутати відпочивають на Балі, Канарах, Мальдівах. Термін відпочинку – аж до 5 вересня.

26 липня 2017 року. США. Країна не воює з Росією. Конгрес США проголосував за нові санкції проти Росії. Конгресмен Джон Маккейн приїхав до Конгресу одразу після операції з видалення ракової пухлини, щоб особисто підтримати Україну.

А тим часом під час депутатських канікул стало відомо, що витрати на Верховну Раду в 2017 році зросли на 20% – з 935 мільйонів гривень до 1 мільярда 124 мільйонів гривень. При цьому, як повідомив 24 канал, коефіцієнт корисної дії Верховної Ради 8-го скликання становить 7%. За 2,5 роки нардепи подали понад 4,5 тисяч законопроектів (4634), з яких прийняли лише 344. Депутати проголосували майже 90% (83%) всіх законопроектів (97 із 117) Президента України. А ось документи Кабінету міністрів подобалися обранцям лише на третину (30% 227 з 756). Водночас 49 депутатів пропустили мінімум половину засідань парламенту. А всього за 2,5 роки Рада висмоктала з держбюджету майже 3 мільярди гривень (2,7302).

Ігор ЧЕРЧАТИЙ, “Полтавська думка”.