У Дніпропетровську затримали шахраїв з Кременчука, які розраховувались у продуктових супермаркетах підробленими картками американських банків

13 січня у Дніпропетровську співробітники міліції та Служби безпеки ПриватБанку затримали шахраїв, які розраховувались у продуктових супермаркетах міста підробленими картками американських банків. Як повідомили в ПриватБанку, шахрайські операції в одному з супермаркетів біля залізничного вокзалу були миттєво зафіксовані банківською службою моніторингу транзакцій, а після перевірки справжності карток  заблоковані. Інформація була оперативно передана до органів внутрішніх справ, і в результаті спільної операції банкірів і міліції шахраї були затримані прямо в магазині.

“Тісна взаємодія і миттєвий обмін інформацією між банком і міліцією дозволив затримати кардерів “на гарячому” безпосередньо в момент оплати чергової порції “покупок” на касі супермаркету, – повідомив заступник голови правління ПриватБанку Станіслав Крижановський. – У всьому світі затримання кардерів на місці злочину є ефективним результатом взаємодії банківської та правоохоронної систем держави.

Злодіями виявилися двоє жителів Кременчука Полтавської області, які за допомогою ще одного учасника групи налагодили випуск підроблених карток за допомогою спеціального обладнання і поцуплених даних клієнтів банків США. Щоб “отоварити” чужі картки, шахраї організували виїзний “шопінг-тур” до Дніпропетровська і були впевнені в абсолютній безкарності своїх дій. При цьому вони не врахували того факту, що система он-лайн моніторингу транзакцій ПриватБанку дозволяє в автоматичному режимі виявляти і блокувати шахрайські та інші підозрілі операції за картками і рахунками як клієнтів банку, так і інших банків світу”.

Нині співробітники Управління боротьби з кіберзлочинністю ГУМВС України в Дніпропетровській області спільно зі слідчими і оперативниками Кіровського райвідділу міліції м. Дніпропетровська проводять комплекс додаткових оперативно-розшукових заходів, спрямований на залучення всіх винних до кримінальної відповідальності. Про це “Полтавській думці” повідомили у Прес-офісі ПриватБанку в Полтаві.