Так всі чи не всі пенсіонери Полтавщини отримають підвищені пенсії в жовтні?

Частина пенсіонерів може отримати підвищені пенсії, відповідно до прийнятої Верховною Радою пенсійної реформи не в жовтні, а в листопаді, через необхідність проведення перерахунку. Про це повідомив журналістам віце-прем’єр-міністр Павло Розенко після засідання уряду: “Пенсіонери отримають підвищені пенсії вже в жовтні… Частина пенсіонерів може отримати підвищення в листопаді через необхідність проведення перерахунку, в такому випадку в листопаді будуть доплати. Для пенсіонерів тут нічого нового, вони знайомі з такою практикою”.

Аж тут через кілька днів Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман почав говорити про зовсім інше: “До 25 жовтня пенсіонери отримають перераховані пенсії. Маємо рекордну кількість голосів “за” у Верховній Раді, і зараз ми переходимо до практичного впровадження рішень. Це масштабна робота, яку треба провести в стислі терміни. Просив би організувати належним чином роботу, повідомити кожному пенсіонеру про розмір підвищеної пенсії та зробити перерахунки коштів за жовтень”.

У цьому плані у багатьох пенсіонерів Полтавщини виникає ще одне питання: “Якщо не повідомлять, то підвищеної пенсії не буде?”

А тим часом начальник Головного управління Пенсійного фонду України в Полтавській області Володимир Тараторін повідомив. що осучаснення пенсійних виплат на Полтавщині здійснять для 425 тисяч пенсіонерів. Основним елементом пенсійної реформи є осучаснення пенсій нинішнім пенсіонерам, яке востаннє здійснювалося ще в 2012 році за параметрами 2007 року, та підвищення мінімальних пенсійних стандартів. За словами В. Тараторіна, “аналіз засвідчує, що в середньому, пенсія в Полтавській області зросте з 1800 грн до 2300 грн, тобто на 600 грн. Підвищення пенсій буде різним для кожного пенсіонера. Зокрема 35% пенсіонерів із низькими заробітками отримають зростання пенсійних виплат лише на 140 грн, 18% – від 140 до 500 грн, 11% – від 500 до 1000 грн, 36% – більше 1000 грн”.

Про “нутро” пенсійної реформи читайте на стор. 4. газети “Полтавська думка”, за 12 жовтня 2017 року. Розбирайтеся, будь ласка, якщо зможете розібратися.