У Полтаві на території в/ч 3052 встановили пам’ятний знак загиблим на Сході бійцям України

У Полтаві у військовій частині 3052 гідно вшанували пам’ять бійців Національної гвардії України та добровольців, полеглих за Батьківщину в боротьбі з російськими окупантами.

Сьогодні захищати Незалежність України стали кращі сини рідної землі. Серед них і бійці нашої військової частини 3052 Центрального оперативно-територіального об’єднання Національної гвардії України. Особовий склад військової частини з серпня 2014-го і до цього часу здійснив 8 ротацій в зону АТО. 575 військовослужбовців отримали статус учасника бойових дій; 6 бійців частини – відзначені державними нагородами України, 35 військовослужбовців – нагороджено відзнакою Президента України “За участь в АТО”. 24 серпня 2017 року під час військового параду в День Незалежності України на Майдані Незалежності в Києві військовій частині 3052 вручено Бойовий прапор.

Три військовослужбовці отримали поранення.

На жаль, у цій війні вже чимало загиблих… Серед них – наші земляки – жертовні захисники України:
генерал-майор – Олександр Радієвський,
полковник – Павло Сніцар,
солдат – Ігор Коцяр,
старший солдат – Володимир Ісадченко,
молодший сержант резерву – Антон Цедік,
солдат – Олександр Мочалов,
старший лейтенант резерву – Віктор Дмитренко,
солдат – Дмитро Коряк,
лейтенант – Антон Грицай.

Урочисто відкрили Пам’ятний знак полеглим бійцям Національної гвардії України командир в/ч 3052 полковник Сергій Регеда та Ольга Цедік – мати загиблого бійця Антона Цедіка. Чин освячення Пам’ятного знаку вірним захисникам України звершили Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір Української православної церкви Київського патріархату та військовий священик частини (капелан) отець Володимир.
Виголосив слово пам’яті та нагородив бійців Почесними грамотами й Подяками Полтавської обласної державної адміністрації та Полтавської обласної ради за сумлінне виконання службових обов’язків начальник відділу по взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату облдержадміністрації Геннадій Безуглий. Щиро вклонилися батькам та подвигові їхніх синів, полеглих на Сході України в борні з російськими зайдами заступник голови Судової палати Апеляційного суду Полтавської області Олександр Макаревич та начальник штабу Козацького корпусу Полтавщини Міжнародної академії козацтва Микола Гаража.

З особливим хвилюванням і гордістю учасники зібрання зустріли виступ Ігора Мочалова – батька загиблого військовослужбовця Олександра Мочалова. У скорботі за полеглими бійцями разом із їхніми батьками й учасниками урочистостей схилився заступник начальника Центрального територіального управління Національної гвардії України полковник Вадим Макаренков. Командир військової частини 3052 полковник Сергій Регеда віддав данину пам’яті загиблим за Україну співслужбовцям, з глибокою вдячністю звернувся до батьків жертовних захисників Батьківщини та привітав доброчинців, чиїми зусиллями з ініціативи командування в/ч 3052 постав пам’ятник славним синам рідної землі. Пам’ятний знак – це в національних барвах образ Пресвятої Богородиці – Покровительки захисників України, викарбувані нашою шаною імена героїв-сучасників та водограй-сльоза як вияв материнської туги… Увічнена пам’ять незабутніх синів Вітчизни, дякуючи благодійності директора Приватного підприємства “Надежда” Віктора Батраченка, члена Ради підприємців міста Полтави, лауреата обласної премії імені Панаса Мирного Вадима Голобородова, керівника Компанії “ЕВЕРЕСТ – Х” Ярослава Харитоненка.

Батьки полеглих нацгвардійців вкотре подякували за гідне пошанування подвигу синів та турботу про їхні родини керівництву частини та Національної гвардії України.

“Зарониш в душу ніжний цвіт калини…
Відчуєш серцем – йдеш у новий час…
“Сповідувати віру в Україну!” –
Лунає заклик пристрасний до нас!..

– урочисто й жалобно підносився голос заслуженого працівника культури України, голови Полтавського обласного відділення Міжнародної організації “Жіноча громада”, волонтера Валентини Шемчук. – Герої не вмирають! Вічна слава Захисникам України! За їхній подвиг! За їхню мужність!”

Слова поетичних рядків ведучої танули в дощі пам’яті, лункі краплі як символ співчуття Божого славили Героїв Рідної Землі!

Валентина ШЕМЧУК.

Фото: Раїса Прокоф’єва.