У Полтаві ціна буханки хліба може зрости до 17 гривень

Цього року урожай зернових культур буде на 25 відсотків нижчий, ніж у минулому. Через це ціна буханки хліба в Полтаві може зрости до 12-17 грн. Через погодні катаклізми цього року великі площі посівів довелося пересівати. Щоб хоч якось компенсувати свої втрати, аграрії будуть змушені підняти ціну на реалізацію зерна. Закономірно, що і вартість хлібобулочних виробів зросте.

Нічого дивного в цьому для наших земляків немає, адже всім уже відомо, що в Україні скасовано держрегулювання цін на продукти. Мудрі полтавці вже усвідомили, що “ринкова економіка” – це тотальна влада грошей. У такій ситуації всі президенти, міністри, депутати виконують лише функції “грошових лакеїв”. А це стовідсоткова гарантія того, що корупція процвітатиме й надалі, а найбільші “гонорари” приноситиме саме боротьба з корупцією. Тут, як казав один відомий філософ – “Рух – це все, кінцева мета – ніщо”. І не треба нам дорогого імпортного хлібу, у нас свого – “дешевого” ціле море, який наша рідна ринкова економіка зможе “тарабанити” за будь-якими цінами. Ринок є ринок: “гроші – товар – гроші”, про це нам кажуть олігархи, магнати, латифундисти. І це правильно, ці ази ринкової економіки вони чудово усвідомили. Однак полтавці пропонують їм ще краще усвідомити найголовнішу тезу ринкової економіки – “експропріаторів експропріюють”.

А тим часом директор Асоціації постачальників торгівельних мереж України Олексій Дорошенко повідомив, що в Україні кілограм чорного хліба коштуватиме 21 гривню: “Хліб є одним із головних продуктів нашого столу. Це має глибокі історичні коріння і є незмінним до сьогодні. Тому хліб – це останній продукт, який підтягнеться до рівня європейських цін. Асоціація постачальників торгівельних мереж промоніторила найнижчу ціну на чорний хліб в супермаркетах або гіпермаркетах різних країн. В Україні кілограм чорного хлібу обійдеться у 21 грн. Враховуючи, що середня ціна за кілограм соціального чорного хлібу становить 11,8 грн, то знайдений нами хліб значно дорожчий. Але найдешевший хліб у Литві можна купити за 33,7 грн, тобто на 60% дорожче. У Білорусі житній хліб обійдеться у 34,4 грн, в Естонії у 35,2 грн, а Польщі – 41,4 грн. Ціна чорного хліба в Угорщині найвища серед усіх країн, які взяті для порівняння, і становить 66,2 грн. Розуміючи, що внутрішні ціни на продукти зростають до рівня європейських, ми бачимо лідера. Питання лише в тому за який час це відбудеться”.

Ігор ЧЕРЧАТИЙ, “Полтавська думка”.