Реєстрація Тютюнника депутатом міськради від фракції «Слуга народу» відбулася на засіданні міської територіальної виборчої комісії Полтави 10 листопада, повідомляє «Полтавщина». За це рішення проголосували 12 членів ТВК, троє – утрималися.
При цьому, рішення про реєстрацію Вячеслава Тютюнника розглядали 7 листопада, але тоді для цього не вистачило одного голосу, тож вирішили провести ще одне засідання, долучивши деяких членів комісії онлайн.
Тютюнника зареєстрували як наступного у партійному списку замість Марини Пілатової, яка склала депутатські повноваження у квітні 2023 року, у зв’язку з проблемами зі здоров’ям. Тоді ж на засіданні ТВК Тютюнника визнали обраним за черговістю від партії «Слуга народу», але не вистачило голосів, щоб зареєструвати його депутатом. При цьому Вячеслав Тютюнник подав заяву з електронним підписом на згоду стати депутатом.
Основний аргумент проти реєстрації нового депутата це те, що з 2022 року Тютюнник перебуває в США, виїхавши за кордон як волонтер за системою «Шлях». Відтоді він не повертався в Україну, хоча озвучував журналістам бажання приїхати навесні 2024 року.
У липні 2025 року ТВК знову зібралася розглянути питання реєстрації Тютюнника. Так відреагували на лист Центральної виборчої комісії зі скаргою голови правління ГО «Центр контролю передвиборчих програм» Богдана Василюка. Він просив ТВК не порушувати законодавство й зареєструвати Тютюнника. Тоді більшість членів ТВК не підтримали це рішення, натомість запропонували звернутися до Державної прикордонної служби, щоб дізнатися, коли Тютюнник виїхав за кордон та скільки днів там перебуває. Голова ТВК Алла Назаренко пояснила журналістам «Полтавщини», що кандидат у депутати може втратити право стати депутатом, якщо одноразово перебуває за кордоном понад 90 днів. За інформацією видання, запитуваної інформації ТВК так і не отримала.
Фото: соцмережі
Головні новини Полтавщини читайте в нашому телеграм-каналі та вайбер-каналі.