Перший заступник Катерини Ямщикової Валерій Пархоменко та депутат Полтавської обласної ради Олексій Чепурко посіли перше й друге відповідно місця у рейтингу політиків, які в 2025 році витратили найбільше грошей на рекламу в соцмережах, від руху «Чесно».
З рейтингу від «Чесно» відомо, що в 2025 році на рекламу в соцмережах Валерій Пархоменко витратив понад 35 тисяч доларів (майже 1,5 мільйона гривень). У 2024 році ця сума була в майже десять разів меншою – понад 4 тисячі доларів (близько 170 тисяч гривень).
Олексій Чепурко у 2025 році на рекламу, за даними бібліотеки Meta, витратив майже 15 тисяч доларів (близько 600 тисяч доларів). У 2024 – лише 754 долари (близько 32 тисяч гривень).
Обидва полтавські політики очолили рейтинг витрат на рекламу. У 2025 році вони витратили на просування у соцмережах більше, ніж експрезидент України Петро Порошенко, колишній нардеп кількох скликань від проросійських партій Олександр Вілкул, нардеп Олександр Фельдман та інші.

Нагадаємо, що наприкінці 2025 року ми аналізували активність обох вищезгаданих політиків у соцмережах. У рекламних дописах Валерія Пархоменка зазвичай ідеться про перевірки укриттів полтавських ліцеїв, проведення заходів на кшталт забігів чи спортивних змагань, огляд ремонту в комунальних закладах.
Окрім цього, політик нерідко рекламує свою сторінку через дописи про знайдені під час «перевірок» порушення, наприклад, у ремонтних роботах у дитячій лікарні, привітання дітей зі святами чи огляд спортзалів та інших приміщень у комунальних навчальних закладах.
Олексій Чепурко ж рекламує відео зі свого ютуб-каналу, на якому розповідає про проблеми міста, рилси про актуальні проблеми Полтави зі своїми коментарями. Рекламував політик навіть дописи про прочитані книги, емоційні пости з написами «я в шоці» та не менш емоційними відео про «катастрофи», «терапію добром» та привітання зі святами.
Також цьому матеріалі ми аналізували діяльність ще одного полтавського політика, який не увійшов до рейтингу, – Дениса Поліщука, який рекламував дописи про оновлення ліцеїв та привітання школярів зі святами. За те, що він роздавав такі подарунки в школах, правоохоронці відкрили кримінальне провадження стосовно освітян, дотичних до цієї ситуації.
Фото з офіційних сторінок Валерія Пархоменка та Олексія Чепурка у фейсбуці
Головні новини Полтавщини читайте в нашому телеграм-каналі та вайбер-каналі.